KITSIMONO アートスタジオ SOUNDS

A hőmérsékletét vesztő repesztett máz, a fémesen csattogó bonsai szerszámok, a vágott bonsai drót, a hajlítás közben reccsenő ág, a bonsai tál aljába szóródó akadama, az egymásba helyezett kerámiák, a bonsai locsolókannából zúduló víz, a deadwoodban járatott gépek, a mizusashi záródása, a chasen matchát felverő chawanhoz ütődése, a suzurin dörzsölt tusrúd, egy doban fadobozának záródása, az eső, a szél, mind – mind hangokat keltenek. Esetenként rendszertelen, vagy rendszeresnek ható ritmikával rendelkeznek. Dallamuk ritkán van. Aki szereti a hangokat, azt ezen az oldalon kísérleti hangfelvételekkel és mixtape szerű hangzásokkal, hang folyamatokkal várjuk…


.

.

.

.

.

KITSIMONO CLAY BEATS I.

Agyagvágó, nylonból kibontott agyagtömb és kezdődhet az agyag újragyúrása mintázás előtt. A többször odavágott agyagtömb a saját súlyánál fogva gömbölyödik és kézzel csapkodva egyre alkalmasabbá válik a használatra. Szabálytalan ritmusban keletkező sajátos hangzása lesz, mely az asztalon lévő egyéb mintázó szerszámokkal együtt zörögve majdnem kész zenét / zenei ritmust produkál…

 

 

kitsimono contact_edited-1

CONTACT

300

GOODS

kitsimono art studio

UNDERGROUND

kitsimono, bonsai, pot, tal, bonsai tal, scrolls, wall scroll, kakejiku, sumi e, tanzaku, bonsaj, kusamono, shitakusa, kokedama

 

HOME

Latest Posts


Art – ahogy a művészetet nevezik manapság… Nem lehetetlen, hogy borzasztó sokat lehetne erről a témáról beszélni úgy, ahogyan könnyelműen asszociálhatnánk rá. De ez “kortünet” és ha lehet is ellene tenni, semmit sem tudunk változtatni azon amit ez a kifejezés manapság takar. Ilyen a kultúra önazonossága ma és ezzel mi nem szeretnénk spanyolviaszt polírozni.

Mire használjuk a művészetet?

Kizárólag műélvezetre. Hedonista szellemiségi attitűd nélkül de mégis kicsit azzal együtt. A művészetet mi szeretjük kiakasztani a falra. Keretben csodálni. Az életünk részeként tisztelni és hagyni, hogy olykor csak a szemünk sarkában villanjon fel egy pillanatban az enteriőrben és olykor odahúzva elé egy széket zenélünk a közelében vagy éppen egy fotelből bámuljuk órákon keresztül a kétdimenziós műalkotást. Ilyen a művészettel szerelemmel lenni és együtt élni.

A számos esetben korábbi plakátművészetre utaló grafikai alkotásaink historizálnak a street-art-ra (mert az is kiöregedett már a maga fiatalságából) és cseppet sem titkoljuk, hogy nem akarjuk megváltani a világot. Különösen nem azt a világot amelyik elkommercializálta az értelmiség nyelvén kommunikáló művészeti nyelvezetet. Hagyjanak minket alkotni a műhelyünk csukott ajtaja mögött a magunk fajtáknak készülő grafikák száradása közben párolgó festékhigítók hangulatában. Ezt szeretnénk tenni és ezt is tesszük és ma már új műhelyünkben. Az új Kitsimono műhelyben.

Csak, hogy el ne felejtsük említeni!

Most átmenetileg – az új műhely megnyitása előtt közvetlen egy rövid időre számos grafikát és festményt kedvezményesen, 30% engedménnyel árusítunk webshopunkban. Érdemes megnézni mert csak a műhely megnyitásáig szól az akció!

Új alkotásaink jelenleg száradnak műhelyünk asztalain. A napokban keretekbe illesztjük őket és feltöltjük a webshopba és onnantól vihetőek. Ez év novemberétől annyiban változunk, hogy az eddigi kizárólag online létezés előtt elhúzzuk “Óz függönyét” és a műhely “open lodge” lesz. El lehet majd jönni hozzánk és megnézni miket rajzolunk, nyomtatunk és mintázunk meg korongozunk és természetesen tea és tea kiegészítő kínálatunkból is lehet válogatni és amit nem lehet elégszer elmondani: mindezeket a műhelyben meg is vásárolhatjátok majd és lesz személyes átvételi lehetősége webáruházunk vásárlóinak!

Megint papírra került egy hal, megint hal rajzot kellett készíteni de ezúttal színesben. A kulcsszó most a Salmo trutta lett – ami a műlegyező horgászok egyik olyan kifejezése ami azonnal tűzbe hozza őket. Persze nem csak közöttük népszerű hal a szépségéről és erejéről elhíresült Sebes pisztráng. Bárki aki kirándult már olyan hegyek között, ahol a tiszta és változó sodrású hideg vízben megcsodálhatta a sokszor a felszín közelében rovarokra vadászó látható pisztrángot az egészen biztos, hogy maradandó emlékképként hordozza magával a látottakat. A legszebb halak közé tartozik.

Nem is csoda ha…

Nem is csoda, ha az un. ” Trout art ” követőit számos esetben alkotásra inspirálja vagy készteti ez a felséges pisztráng féle akit ” Yellow King ” néven is számtalanszor megénekeltek már. Így talán nem is szükséges jobban megmagyarázni, hogy hogy kerül a hal megint papírra…

Ez a mi műhelyünkben ( Kitsimono műhely ) Ingres papírra készült szabadkézi színes ceruza rajz ezúttal is Tirpák Bálint munkája, akiről tudható, hogy az elsősorban műlegyező világ berkein belül ismert un. ” Trout art ” irányzat hazai képviselője. A realisztikus koncepciójú rajz artisztikus felfogása némileg szakít a leíró jelleggel mégis a Sebes pisztráng fajta jellegéhez hű marad és így mutatja be az alkotó a művészeti eszközökkel kiemelni érdemes esztétikai és vizuális értékeket – melyek a XX. század elejéből ismert műlegyező irodalmak pisztráng ábrázolásaira gondolva egyértelműen historizálnak és erős utalást tesznek (művészeti értelemben). Ábrázolásmódját tekintve és a választott anyagokat tekintve (Ingres papír, Bruynzeel színesceruza) egyértelműen a szépművészet klasszikus útja mellett teszi le a voksot az alkotó aki vallja, hogy a XXI. századi digitális vizuális kultúra intenzivitása mellett a valós művészeti alkotások fontosabbak mint maga az internet.

Megvennéd?

A grafikát egyébként üvegezett 44 x 34 cm – es keretben paszpartúzva kínáljuk eladásra. A grafikából ez az egyetlen darab készült – így egyértelműen egyedi művészeti alkotás és csak egyetlen kattintásra vagy tőle: Itt találsz róla több képet és információt és itt tudod megvásárolni is!

 

Recent Projects