Taiwan bonsai 2. – Wann Ying Art Garden avagy “bonsai plein air”… Az európai impresszionista festők a “plein air” feltétlen híveiként nem csak örömmel festettek a szabadban de vallották, hogy a természetes fényben jönnek ki úgymond a színek a legerőteljesebben. Történt mindez abban a korban, amikor nem egy ismert klasszis festett japán kerteket és mesterséges tavak felett ívelő hidakat (pl. Monet). Európaiként nem meglepő módon azonnal juthat eszünkbe az impresszionista festészet, hiszen ennek az irányzatnak az előképeit meghatározta ez a világ és ha nem is konkrétan Taiwan, de mindenképpen ez az ázsiai kertművészeti aura. A színeknek mindenképpen jót tesz a természetes fény – nem úgy mint egy “szpottolt” neutrális display “bekgráond”. Miért érdekes ez? A fény a látás elengedhetetlen életre hívója és éppen ezért egy szabadtéri bonsai kiállítás vagy egy bonsai kert mindig erősebb impulzust ad mint a fedett terek kivilágított sötétsége. Így volt ez a Wann Ying Art Garden – ben is és mindezt csak fokozta a jó idő, a napsütés és a madarak… Harsány színek, virágzó dísznövények, formára nyírt cserjék, mindenhonnan jól komponált látványok és látvány elemek, szép épületek és minden ami ott tart egy kertben…

Az óriási bonsai gyűjtemény leginkább nagy méretkategóriákból tevődik ki és ezek az impozáns fák  jól érvényesülnek a tájépítészet és a kertépítészet különböző megoldásai között. Leginkább borókák, Bugenvilleak és Pinusok teszik ki az állományt és persze koros, látványos Ficusok. A kertben egyébként kellemes tájrészleteket imitáló szekciók is találhatóak és szép számmal akadnak szobrok, hidak, kövek.

Magát a kertet egy külön területen váltotta a látogatók számára egy kizárólag Pinusokból álló szabadtéri bonsai kiállítás, melyből természetesen visszatér a látogató a kertbe. A szabadtéri kiállítás nem csak idős, de viszonylag fiatalabb fenyőkből is állt, de ezek a növények igényességükben megegyeztek és élvezettel teli érzés volt végig nézni őket…

Az alábbi videó anyaga a helyszínen készült, hogy adhassunk egy még átfogóbb képet, illetve benyomást a kertről. Figyelem! A tartalom nagyobb része “szakmaiaskodik”, a kontent bonsai kontent, de a képanyag…

Kommentek

comments