Art – ahogy a művészetet nevezik manapság…

Art – ahogy a művészetet nevezik manapság… Nem lehetetlen, hogy borzasztó sokat lehetne erről a témáról beszélni úgy, ahogyan könnyelműen asszociálhatnánk rá. De ez “kortünet” és ha lehet is ellene tenni, semmit sem tudunk változtatni azon amit ez a kifejezés manapság takar. Ilyen a kultúra önazonossága ma és ezzel mi nem szeretnénk spanyolviaszt polírozni.

Mire használjuk a művészetet?

Kizárólag műélvezetre. Hedonista szellemiségi attitűd nélkül de mégis kicsit azzal együtt. A művészetet mi szeretjük kiakasztani a falra. Keretben csodálni. Az életünk részeként tisztelni és hagyni, hogy olykor csak a szemünk sarkában villanjon fel egy pillanatban az enteriőrben és olykor odahúzva elé egy széket zenélünk a közelében vagy éppen egy fotelből bámuljuk órákon keresztül a kétdimenziós műalkotást. Ilyen a művészettel szerelemmel lenni és együtt élni.

A számos esetben korábbi plakátművészetre utaló grafikai alkotásaink historizálnak a street-art-ra (mert az is kiöregedett már a maga fiatalságából) és cseppet sem titkoljuk, hogy nem akarjuk megváltani a világot. Különösen nem azt a világot amelyik elkommercializálta az értelmiség nyelvén kommunikáló művészeti nyelvezetet. Hagyjanak minket alkotni a műhelyünk csukott ajtaja mögött a magunk fajtáknak készülő grafikák száradása közben párolgó festékhigítók hangulatában. Ezt szeretnénk tenni és ezt is tesszük és ma már új műhelyünkben. Az új Kitsimono műhelyben.

Csak, hogy el ne felejtsük említeni!

Most átmenetileg – az új műhely megnyitása előtt közvetlen egy rövid időre számos grafikát és festményt kedvezményesen, 30% engedménnyel árusítunk webshopunkban. Érdemes megnézni mert csak a műhely megnyitásáig szól az akció!

Új alkotásaink jelenleg száradnak műhelyünk asztalain. A napokban keretekbe illesztjük őket és feltöltjük a webshopba és onnantól vihetőek. Ez év novemberétől annyiban változunk, hogy az eddigi kizárólag online létezés előtt elhúzzuk “Óz függönyét” és a műhely “open lodge” lesz. El lehet majd jönni hozzánk és megnézni miket rajzolunk, nyomtatunk és mintázunk meg korongozunk és természetesen tea és tea kiegészítő kínálatunkból is lehet válogatni és amit nem lehet elégszer elmondani: mindezeket a műhelyben meg is vásárolhatjátok majd és lesz személyes átvételi lehetősége webáruházunk vásárlóinak!


Őszi Pu-erh tea hangulatok és zöld teák a nagyravágyóknak!

Őszi Pu-erh tea hangulatok és zöld teák a nagyravágyóknak! Igen, jól olvasod mert tényleg nagyravágyókat írtunk. Ki ne szeretne nagyravágyó lenni, ha éppen nem az már régen? Ennyi előnye hagy legyen a posztmodernizált minket körülvevő kultúrkáosznak, hogy ez már régen nem számít bűnnek. A nagyravágyás még erény is lehet, ha jól bánunk vele. Különben is. Az egész kor, a XXI. század ezt diktálja és valljuk be jó dolog nagy vagy éppen jó dolgokra vágyni – főleg, ha ezek nem is elérhetetlenek. Mert a nagy dolgok sokszor nem is olyan nagyok csak a gyávábbak vagy félénkebbek nem gondolnak rá, hogy az övéké is lehet(ne) az a kézzel fogható vagy kézzel nem fogható valami. Mint például egy Pu-erh “full korong” vagy egy Wu Lu Misty Green zöld tea egyenesen Zhejiang tartomány közvetlen szomszédságából ahonnan kifutott karrierje csúcsára, egészen pontosan a világhírnév dobogós teáinak reflektorfényes flaszterére és akkor még nem is beszéltünk az assami zöldekről és az ezeket a teákat körbevevő legendákról és már-már eredetmítoszokba hajló történeteikről.

Ismered a “hoppá érzést”? Tudod, amikor csettintesz vagy felnevetsz vagy éppen pont hoppát mondasz mikor szembejön valami ami pozitív értelemben lep meg annyira, hogy megdöbbensz. Na, mi így voltunk a Jongtolliee Assam zöld teával és a Wu Lu Misty Green zöld teával. Ezért is emeltük be gyorsan kínálatunkba őket az őszi Pu-erh tea akcióink kellős közepén. Jó, tudjuk. Ez tök béna dolog egy promóció kellős közepén, hogy beemelünk pont félidőben új termékeket de nem tudtuk kivárni. Képtelenek voltunk rejtegetni ezeket a teákat puszta marketingfogásból.

Az még egy dolog, hogy így alakult, de van újra Hojicha Kagoshima teánk Japánból és pár teakiegészítővel is beújítottunk. Ilyen példának okáért a Togo! Szerintünk kattints érte a képre!

Chawan flow

Ha már a teakiegészítőkre tereltük a témát akkor mindenképpen felhoznánk ezt az érdekes handmade kerámiát nektek! Ez a csésze külső megjelenésében a progresszív kortárs chawan dizájn világát idézi de méreténél fogva a kínai teázás igényeit igyekszik szerethetővé tenni az európai teázók számára. Dizájn jegyei a felmutatóművészetre utalnak a kerámia nyelvén és egyben erős utalást is tesznek a Japán és a kínai teakultúra parafrázisaira illetve egymásra hatására. Kézzel készült egyedi darab, egyetlen példány létezik belőle – így a teakerámiák XXI. századi filozófiai igényeihez mérten méltó a Japandi enteriőr irányzatok és a modern japán un. “wabisabi style tea enteriőr” tereiben nagyra becsült modern teaművészetbe való illeszkedésre.

Hogy hol lehet ezeket elérni és megvásárolni?

Természetesen a Kitsimono shopban és ha már Kitsimono webshop akkor olvassátok aktuális híreinket közvetlen ott mert vannak akcióink is és újdonságaink is!