Egy mame bonsai léptékéből adódóan nem ad sok alakítási feladatot. Nincs sok teendő vele. Ami van, azzal hamar a végére ér az ember, mert egyszerűen elfogy a tennivaló két-három mozdulat után. A mame bonsaiok tartását illetően könnyű dolgunk van. Szinte az egyetlen nehézség az öntözésben rejlik. Nyáron szinte azonnal szárad ki a földlabda, ezért nem is volna elég a napi kétszeri öntözés… Valóban így van ez? Valójában nem. Nyáron is bőven elég a napi kétszeri öntözés. Reggel és este. Tavasszal és ősszel meg egyszer is elég. Évek óta így van öntözve ez a növény és köszöni megvan.

Ez a mame bonsai a kaszkád bonsai asztallal együtt nem éri el magasságával a 15 cm -t. Az asztal nélkül maga a bonsai (teljes nagysága) szűk 13 cm. Elméletileg shohin bonsaiként is gondolhatnánk rá, de kézbe véve olyan érzése van az embernek, hogy komolytalan volna a shohin kifejezést rámondani. Egy biztos, a növény hajt és hamarosan elkezdi bontogatni apró leveleit. Ez már tényleg a tavasz jele.

 Crataegus monogyna Egybibés galagonya bonsai mame méretben Crataegus monogyna Egybibés galagonya bonsai mame méretben

 

A növény eredetileg egy levágott gyökérdarab volt, mely kapott egy esélyt a továbbélésre egy maréknyi föld segítségével. Mondhatni gyökérdugványként kezdte. A legutóbbi tavasszal még apró metszést kapott ugyan a növény, de az év többi részében nem vágtunk le róla semmit. Ezért picit abban reménykedünk, hátha hoz már egy virágot az idén…

Kommentek

comments